SAMSUNG LED TV QA65Q60DAKXXD
Login Megastore Logo
0
SAMSUNG LED TV QA65Q60DAKXXD
Rp 14.035.000
Lebih Hemat 702 Rb
Rp 13.333.250
SAMSUNG 65Q60D QLED SMART TV UHD 4K 65 INCH QA65Q60DAKXXD | 65Q60C
Stok Habis
TV SAMSUNG 65Q60D 65 INCH
Fitur utama :
- 100% Color Volume with Quantum Dot
- 4K Upscaling
- Samsung Tizen OS
- AirSlim Design
- Quantum Processor Lite 4K
- Quantum HDR
- PANTONE Validated
- Dual LED
- Motion Xcelerator
- Auto Low Latency Mode (ALLM)
- Q-Symphony
- OTS Lite
- Adaptive Sound
- Multi View
- Adjustable Stand
- Samsung Knox Security
- SolarCell Remote
Spesifikasi :
- Refresh Rate : 50Hz Native
- Resolution : 4K Ultra HD (3,840 x 2,160)
- Main Processor (SoC) : Quantum Processor Lite 4K
- Operating System (OS) : Tizen™ Smart TV
- Multi-View : upto 2 videos
- Apple AirPlay : Yes
- HDR 10+ : Yes (ADAPTIVE)
- ALLM : Yes
- Game Motion Plus : Yes
- HGIG Mode : Yes
- Power Consumption (Max) : 175 W
INPUTS / OUTPUTS :
- Wi-Fi : Yes (Wi-Fi 5)
- Bluetooth : Yes (v 5.2)
- HDMI Input : x3 (supports 4K 60Hz, eARC, ALLM)
- eARC/ARC : Yes
- USB Ports : x2
- RF Input : x1
- Ethernet Input : x1
- Digital Audio Out (Optical) : 1
Dimensi :
- TV without Stand (W x H x D) : 1450.9 x 831.4 x 25.7 mm
- TV with Stand (W x H x D) : 1450.9 x 897.1 x 290.2 mm
- Package Carton (W x H x D) : 1612 x 950 x 164 mm
- TV Stand (WxD) : 343 x 290.2 mm
- VESA Mounting (WxH) : 400 x 300 mm