SHARP LED TV 4TC50HJ6000I
Login Megastore Logo
0
SHARP LED TV 4TC50HJ6000I
Rp 6.417.900
Lebih Hemat 321 Rb
Rp 6.097.005
4T-C50HJ6000i | 50 inch 4K Frameless Google TV4K Resolution with Dolby Vision & Atmos Google TV with Google Assistant Game Mode ( ALLM & VRR ) Living Camera & Azan Reminder Apps Solar Remote
Jumlah
4T-C50HJ6000i | 50 inch 4K Frameless Google TV
4K Resolution with Dolby Vision & Atmos
Google TV with Google Assistant
Game Mode ( ALLM & VRR )
Living Camera & Azan Reminder Apps
Solar Remote
Specification (TV) (-)
Screen Size (Diagonal) 50''
Resolution 3840 x 2160
Hdr 10 Yes
Engine V7 Revelation Processor
Colour Enhancement Ultra Clarity Display
Brightness Enhancement No
Contrast Enhancement No
Motion Enhancement MEMC . ALLM . VRR
TV Receiving System (Digital)" DVB-T2
TV Receiving System (Analogue) PAL-B/G, -D/K, -I, SECAM-B/G, -D/K, -K/K1
Video Colour Systems PAL, SECAM, NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL 60
Antenna Booster Yes
Output Power 20W ( 10W + 10W )
Surround Digital Surround
Decoder Digital Amp
Sound Enhancement Dolby Atmos . DTS
Platform Google TV 14
Browser Yes **
Youtube Yes
Voice Search Google Assistant
Others Sharp Living Camera . Azan Reminder . Solar Remote
Mirroring / Casting Chromecast
Wallpaper Mode Yes
Comfort Mode Yes
Child Timer No
Eco Mode Yes
Slim Design Yes
HDMI 4 ( eARC Port 2 )
Video In 1
USB Movie 2
SD Card Slot No
Ethernet LAN Yes
Wireless LAN Yes
Bluetooth Yes
Digital Audio Output Yes
Headphone 1
PC Input ( D-Sub 15 Pin ) No
RS-232C No
Power Consumption 125 W