TOSHIBA LED TV 100Z670NP
Login Megastore Logo
0
TOSHIBA LED TV 100Z670NP
Rp 45.554.800
Lebih Hemat 4 Jt
Rp 42.042.060
TOSHIBA 100 inch UHD GAMING LED TV 100Z670NP
Stok Habis
Picture Spesification :
– REGZA Engine ZRi
– Quantum Dot Color
– Full Array Local Dimming
– Dolby Vision IQ
– AI 4K Upscaling
– Direct LED
– HDR 10+
– Super Contrast Booster
– Color Re-master Pro
– Game mode Pro
– 144Hz Native Panel
– Ultimate motion (MEMC + 120Hz)
– Ultra Vision 240
– iCare Blue
– Filmmaker Mode
Sound Spesification :
– Regza Power Audio PRO
– 360 Surround Upscalling
– Regza Bass Woofer
– Tru Bass Booster
– Dolby Atmos/ dts X
– eARC
Art Design :
– Design in Japan
– Bezelless Design
– Cable Solution
Smart Features :
– VIDAA OS U7
– Far-Field Voice Control
– Remote Voice Control
– Bluetooth 5.0
– Dual Band Wi-Fi
– Content Sharing
– Screen Sharing
– Apple AirPlay
– ALMM/VRR/MEMC
INPUTS / OUTPUTS :
– USB Input : x2 (3.0 x 1) + (2.0 x 1)
– HDMI Input : x4 (HDMI 2.1 x 2) + (HDMI 2.0 x 2)
– Ethernet (LAN) :
– Wi-Fi : WiFi 5 (2.4G/5G)
– Headphone Out : x1
– Composite In (AV) : x1
– Bluetooth : BT5.0
Dimensi :
– Dimensions With Stand (WxHxD) : 2235×1319×460 mm
– Dimensions Without Stand (WxHxD) : 2235×1286×101 mm
– Dimensions Package (WxHxD) : 2402×1514×325 mm
– TV Stand (WxD) : mm
– VESA Mounting (WxH) : 600×400 mm